معرفی دستگاه ZKTeco G3

بررسی اجمالی شرکت ZKTeco

دستگاه‌های حضور غیاب شرکت ZKTeco  برای نخستین بار در سال ۱۳۸۷ با قابلیت پشتیبانی از زبان فارسی و تقویم شمسی  وارد بازار ایران شد.طی سال‌های گذشته  دستگاه‌های این شرکت در انواع پروژه‌های مختلف و سازمان‌های دولتی و خصوصی از جمله بانک‌های دولتی و خصوصی،صنایع پتروشیمی،ادارات دولتی و ….. مورد استفاده قرار گرفته است.از سال ۱۳۹۵ دستگاه‌های سری green lable  با محصولات حضور و غیاب (Time Attendance) و کنترل دسترسی (Access Control) توسط  ZKTeco به بازار عرضه شد.

در سال ۲۰۱۶ سری Green Label محصولات حضور و غیاب (Time Attendance) و کنترل دسترسی (Access Control) توسط  ZKTeco به بازار عرضه شد.  در این گفتار به بررسی اجمالی دستگاه حضور و غیاب مدل G3، می‌پردازیم.

شیوه شناسایی:
شیوه‌های معمول شناسایی بیومتریک توسط دستگاه‌های کنترل تردد شامل تشخیص چهره، شناسایی اثرانگشت و شیوه‌های غیر بیومتریک شامل کارت‌های بدون تماس (RFID) و کد عبور می‌باشد که همه این روش‌های شناسایی در دستگاه G3 گنجانیده شده است که نسبت به نسل قبلی دستگاه‌های شرکت ZKTeco به صورت محسوسی ارتقا یافته اند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سنسور تشخیص چهره:
ظرفیت شناسایی ۳۰۰۰ چهره (در حالت ۱:N)، دستگاه  G3را در رقابت با مدل‌هایی همچون Suprema FaceStation با ظرفیت ۱۰۰۰ چهره و Virdi AC-7000 با ظرفیت ۲۰۰۰ چهره متمایز نموده است. سنسور به کار رفته در این محصول همچون سری uFace، قابلیت تشخیص چهره واقعی از عکس را دارا بوده و اصطلاحا ضد تقلب (Anti Fake Face) می‌باشد. سرعت شناسایی چهره این دستگاه به لطف پردازنده دو هسته ای ۱٫۲ گیگاهرتزی، کمتر از یک ثانیه می‌باشد.

شناسایی اثرانگشت:
تکنولوژی جدید SilkID ارائه شده در سری دستگاه‌های Green Label توسط ZKTeco، نشان دهنده بهره گیری این شرکت چینی از فناوری پیشرو در قیاس با سایر رقبای آسیایی است. سنسورهای اثرانگشت SilkID امکان تشخیص اثرانگشتان خشن، خشک و نمناک را به صورت ۳۶۰ درجه دارا می‌باشد. قابلیت ضد تقلب این سنسور صرفا امکان تعریف و ثبت اثرانگشت بافت زنده را به کاربر می‌دهد. با این قابلیت امکان استفاده از نمونه ی تقلبی اثرانگشت لاستیکی، پلیمری و … وجود نخوهد داشت. این فناوری از تفاوت‌های عمده محصولات سری Green Label با سایر محصولات موجود در بازار می‌باشد. ظرفیت ثبت اثرانگشت بر روی دستگاه G3، ۵۰۰۰ نمونه می‌باشد.

کارتخوان RFID؛ به انتخاب مشتری!
دستگاه G3 با امکان بهره گیری از انواع کارتخوان‌های RFID از جمله ID 125 KHz، Mifare و HID، امکان انتخاب دستگاه بر اساس نوع کارت مورد استفاده را به مشتری ارائه می‌نماید. ظرفیت تعریف کارت بر روی این دستگاه ۱۰٫۰۰۰ کارت می‌باشد.

دستگاه G3 دارای قابلیت اتصال به شبکه با پروتکل TCP/IP جهت انتقال رکوردهای تردد به صورت آنلاین و یا بازه‌های زمانی مشخص می‌باشد. همچنین پورت‌های USB Host و USB Client این دستگاه امکان انتقال داده‌های را از طریق Flash Memory و کابل USB فراهم می‌نماید.همچنین دستگاه G3 دارای قابلیت اتصال به شبکه با پروتکل TCP/IP جهت انتقال رکوردهای تردد به صورت آنلاین و یا بازه‌های زمانی مشخص می‌باشد. همچنین پورت‌های USB Host و USB Client این دستگاه امکان انتقال داده‌های را از طریق Flash Memory و کابل USB فراهم می‌نماید.قلب تپنده این دستگاه یک پردازشگر دو هسته ای ۱٫۲ GHzو حافظه  ۱۲۸ MB RAM و ۲۵۶ MB Flash، شناسایی تشخیص چهره و اثرانگشت در زمانی کمتر از یک ثانیه امکان پذیر می‌گردد.

جمع بندی:
شیوه‌های شناسایی تشخیص چهره، اثرانگشت، کارت بدون تماس و کد عبور، ارتباطات شبکه و USB، سخت افزار قوی با پردازشگر دوهسته ای مجهز به سیستم عامل Linux، سیستم کنترل دسترسی (Access Control) کامل، نمایشگر لمسی با منو و تقویم فارسی در قالب دستگاه حضور و غیابی با قیمت مقرون بصرفه، G3 را به پرچمدار محصولات ZKTeco در سال ۲۰۱۶ بدل ساخته است.

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *