۵ نکته طلایی در خصوص حضور و غیاب کارکنان

اگر کارمندان شما بیش از حد تاخیر و غیبت دارند به این دلیل است که شما به طور کامل مشخص نکرده اید چه چیزی قابل قبول است و چه چیزی قابل قبول نیست.این وظیفه ی مدیریت است که مقررات حضور و غیاب را مشخص کند و در صورت عبور نیرو‌ها از مرز‌های مشخص شده اقدام لازم را انجام دهد.

راه‌هایی وجود دارد که به طور واضح باید‌ها و نباید‌های مقررات حضور و غیاب شما را مشخص می‌کند که باعث کاهش میزان تاخیر‌ها و غیبت‌ها می‌شود.

۱ – انتظارات خود را مشخص کنید

اگر شما با نیروهایی که در لحظه تمام شدن کارشان از دفتر خارج می‌شوند مشکلی ندارید پس اعلام کنید.اگر نیاز دارید نیرو‌های شما زمان مشخصی از روز را در دفتر کار باشد مشخص کنید که دقیقا چه ساعت‌هایی باید در دفتر کار باشند.در کل قوانین کاری را کاملا روشن کنید که جای هیچ بحثی باقی نماند.
بگذارید کارمندان بدانند که در صورت چه مقدار دیرکرد برای آنها تاخیر در نظر میگیرید و در چه صورت برای آنها غیبت رد می‌کنید.آیا انتظار دارید در صورت دیرکرد با شما تماس بگیرند؟به آنها بگویید.

۲ – زمان مرخصی بدون حقوق و با حقوق را مشخص کنید

اگر شرکت شما برای مرخصی یا استعلاجی حقوق میدهد سیاست کامل خود را در خصوص  این موارد کاملا مشخص کنید.اگر اوج شلوغی کار شما به عنوان مثال در مهر ماه باشد باید کارمندان شما بدانند که اجازه ی مرخصی گرفتن در این ماه را ندارند تا بتوانند زمان خود را مدیریت کنند.

۳ – یک سیاست انضباطی مشخص ایجاد کنید

خط مشی انضباطی شما باید به صورت یک پرونده مشخص در اختیار تمام کارمندان باشد.مطمئن شوید که تمامی‌پرسنل از آن اطلاع دارند و مفاد آن را به صورت کامل مطالعه کرده باشند.پس از آنکه کارکنان شما مدارک انضباطی را دریافت کردند از آن‌ها بخواهید که سندی را امضا کنند که بر اساس آن تعهد داده اند که تمام مفاد آن را خوانده اند و متوجه شده اند.اگر کار به دادگاه بکشد این سند می‌تواند شما را از اتهامات محافظت کند.

۴ – با کارکنان خود در ارتباط باشید

پرسنل از قوانین و سیاست‌های شما کمتر احساس خستگی و تنفر  میکنند اگر شما کم و بیش با ان‌ها در ارتباط باشید.رفتار منصفانه با کارکنان و طبق قوانین کار به شما کمک میکند تا بتوانید یک محیط بر پایه ی اعتماد ایجاد کنید که در آن کارمندان احساس احترام و انگیزه می‌کنند.
برای صحبت در خصوص قوانین و سیاست‌های کمپانی با پرسنل وقت بگدارید.آن‌ها انقدر درگیر مشکلات و مسائل شخصی خود هستند که نمیتوانند از دید مدیریت یک مجموعه به مسائل نگاه کنند.توضیح دهید که چگونه غیبت آنها بر بهره وری و اهداف مؤسسه تاثیر منفی می‌گذارد.مطمئن باشید آن‌ها شما را درک میکنند.

۵ – سعی کنید نمونه ی یک کارمند منظم باشید

اگر به عنوان مدیر مجموعه با تاخیر سر کار حاضر می‌شوید،هفته ای دو یا سه بار زودتر به خانه می‌روید و درست کار نمی‌کنید به صورت کملا مشخص به پرسنلتان اجازه ی انجام چنین کار‌هایی را می‌دهید.آیا این برای شما قابل قبول نیست؟؟؟
پس وقت این رسیده است که پس از تهیه ی یک دستگاه حضور و غیاب ، قوانین و سیاست‌های حضور و غیاب خود را بنویسید و انتظار داشته باشید تمامی‌کارمندان (از جمله مدیریت) به آن پایبند باشند.

راه حل آماده ی شما:
سیستم حضور غیاب برای کسب و کار شما حیاتی است.یک سیاست کامل در این زمینه می‌تواند که شما تمام وقت خود را بر روی کار خود بگذارید و به مسائل حضور و غیاب نپردازید.شرکت مهرکیا(مهرپویان کهکشان رایانه) با ارائه ی انواع دستگاه‌های حضور غیاب و نرم افزار تخصصی حضور و غیاب ویسمن راه حلی مناسب برای شماست که این مشکل را یک بار و برای همیشه از بین ببرید.

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *